Léčení pijavicemi (Hirudoterapie)

Pijavice lékařské se využívají již tisíce let. Vlastnosti jejich bioaktivních látek se nepovedlo nahradit, proto je jejich působení pro nás velmi důležité. Využívají se v klasické medicíně hlavně v traumachirurgii na spojování tkaniv, šlach, nervů a svalů. Také i v kardiovasculární oblasti, neurologii, ortopedii, gynekologii, urologii, při alergii a u autoimuntních poruch.

Vlastnosti bioaktivních látek

Antikoagulační, antitrobotické, trombolytické, antiischematické, imunostimulační, antibakteriální, protizápalové, analgetickíé, antisklerotické, neurostimulační, proti otoku, obnovují poškozené cévní zásobení tkaniv a orgánů, eliminují špatné okysličení tkaniv, snižují krevní tlak, zvyšují aktivitu imunitního systému, detoxikují organismus, podporují tvorbu kolagenu.

Pijavice neléčí jen nemocný orgán, je to živý, velmi složitý, originální, nespecifický stimulátor, který působí na celý lidský organismus, především na systém látkové výměny v buňkávh, vlásečnicích a lymfatických cévách.

Indikace pro léčbu:

Arteroskleróza, astma, autoimunitní onemocnění, bolesti svalů, regenarace sportovců, cukrovka, deprese, distorze, trávicí potíže, gynekologické problémy, hemeroidy, hlasivkym, hustá krev, endometrióza, bechterěrev, revma, chronická bronchitida, bolesti kloubu a svalpů, infarkt myocardu, koagulá a sraženiny, psoriáza, akné,. ekzém, herpes, křečové žíly, crohnova nemoc, modřiny, migréna, neplodnost, natrhnutí svalů a šlach, obrna, otoky končetin, dna, paradentóza, plicní embolie, spazmy. reumatoidnáí artritída, krvácení z nosu, skleróza multiplex, šedý zákal, sportovní zranění, štítná žláza, tinitus, tromboflebitída, ulcerózná kolitida, urologiské problémy, vysoký krevní tlak, zýánět ledvin, zánět slinivky, zánět plic, zánět středního ucha, zánět žlučníku, zápaly nervů,, zelený zákal, přes 200 prověřených problémů.